کلینتون در گزارش خود به اعضای کمیته روابط خارجی کنگره خاطرنشان کرد: ما قصد داریم این پیش نویس را در جلسه امروز شورای امنیت به مذاکره بگذاریم.
مهر: با وجود توافق ایران و برزیل و ترکیه برای انجام تبادل اورانیوم زیر نظر آژانس با هدف پایان دادن به تنش به وجود آمده بر سر فعالیتهای هسته ای صلح آمیز کشورمان، وزیر امور خارجه آمریکا مدعی شد اعضای دائم شورای امنیت در مورد تهیه پیش نویس قطعنامه ضدایرانی به توافق رسیده اند.

"هیلاری کلینتون" وزیر امور خارجه آمریکا مدعی توافق بین اعضای پنج گانه شورای امنیت درباره تهیه یک پیش نویس برای ارائه آن در مجمع عمومی سازمان ملل متحد شد.

وی که در نشست امروز سه شنبه کنگره آمریکا سخن می گفت، افزود: ما درباره تهیه یک پیش نویس کارآمد با همکاری روسیه و چین به توافق رسیده ایم.

به ادعای وی، کشورهای آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه و چین به همراه آلمان در این مورد متفق القول هستند.

کلینتون در گزارش خود به اعضای کمیته روابط خارجی کنگره خاطرنشان کرد: ما قصد داریم این پیش نویس را در جلسه امروز شورای امنیت به مذاکره بگذاریم.

تحرکات تنش آفرین آمریکا و همپیمانان غربی اش در حالی همچنان ادامه دارد که روز گذشته مقامهای ایران، ترکیه و برزیل درباره مبادله سوخت هسته ای ایران در خارج از مرزهای این کشور به توافق رسیدند.

طبق این توافق از زمان امضای موافقتنامه تبادل سوخت ظرف یک هفته نامه‌ای به آژانس بین المللی انرژی اتمی ارسال و ایران آمادگی خود را برای این تبادل اعلام کند. درصورتی که موافقتنامه میان ایران و گروه وین امضا شود سوخت ایران در ترکیه امانت گذاری خواهد شد تا تحت نظارت آژانس و ایران باشد.

خاطر نشان می شود شبکه العربیه لحظاتی پیش خبر داده بود شورای امنیت سازمان ملل متحد امشب برای دریافت پیش نویس قطعنامه تحریم بر ضد ایران تشکیل جلسه می دهد.

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 29 اردیبهشت 1389    | توسط: کورش عظیمی    | طبقه بندی: جدیدترین اخبار ایران و جهان،     | نظرات()