وزیر راه و ترابری در خصوص سرنوشت رئیس سازمان هواپیمایی کشوری اظهار داشت: 110 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به رئیس جمهور نامه نوشته اند بنابراین باید رئیس جمهور این موضوع را بررسی و انجام دهد.

وزیر راه و ترابری از آغاز برنامه خروج خلبانان روسی از کشور با 5 فروند خبر داد و گفت: رئیس جمهور باید پاسخگوی نامه 110 نماینده مجلس در خصوص سازمان هواپیمایی باشد.

حمید بهبهانی در حاشیه هجدهمین گردهمایی ارگانهای دریایی و درپاسخ به سئوال مهر مبنی بر آخرین اقدامات خروج خلبانان روسی از کشور، اعلام کرد: تاکنون 5 فروند از هواپیماهای روسی با تمامی خدمه خود از کشور خارج شده اند.

وزیر راه و ترابری با بیان اینکه تعداد هواپیماهای روسی موجود در ناوگان کم است، اظهار داشت: خلبانان ما به پرواز با این هواپیما آشنایی ندارند و تخصص آنها در پرواز با هواپیماهای MD ، فوکر، بوئینگ و ایرباس است.

بهبهانی ادامه داد: برای جایگزین کردن خلبانان ایرانی بر روی هواپیمای توپولوف وقت زیادی لازم است. حداقل زمان لازم برای جایگزین کردن یک استاد خلبان بر روی هواپیمای توپولف به جای خلبانان روسی هم اکنون یکسال خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه زمان لازم برای انجام این کار اعلام شده است، تصریح کرد: این موضوع در خصوص جایگزینی هواپیماها و جایگزینی خلبانان است.

وزیر راه و ترابری در خصوص سرنوشت رئیس سازمان هواپیمایی کشوری اظهار داشت: 110 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به رئیس جمهور نامه نوشته اند بنابراین باید رئیس جمهور این موضوع را بررسی و انجام دهد.

بهبهانی درزمینه وضعیت ناوگان هوایی موجود کشور نیزاعلام کرد: درهفتم خرداد ماه سالجاری ایکائو (سازمان جهانی هواپیمایی) بازدیدی را از وضعیت ناوگان موجود در کشور انجام خواهد داد. البته تاکنون نیمی از کارهایی که در خصوص مسائل هوایی از ما خواسته بودند حل شده است وناوگان موجود درشرایط مناسبی است ما باید تا جایی که می توانیم تلاش کنیم تا دراین بازدید موضوع جدیدی پیش نیاید.

وی در خصوص شرایط هواپیماها برای ورد به ناوگان هوایی کشور، بیان داشت: هر هواپیما برای ورود، سال ساخت، وضعیت اورهال شدن، نوع ملکیت و نوع خدمه مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت اخذ شرایط به ناوگان هوایی اضافه خواهد شد.

بهبهانی در خصوص ارتباط ریلی با کشور عراق از بررسی برای ایجاد یک خط ریلی جدید برای اتصال به کشور عراق خبر داد و گفت: در صورتی که طرف عراقی راه آهن خود را از بغداد به خانقین برای اتصال به راه آهن غرب کشور نکشد ما برای اتصال به خطوط راه آهن عراق، راه آهن غرب را به مرز پرویزخان در خاک کردستان عراق متصل می کنیم.

وی مسیر کنونی را اراک، ملایر، کرمانشاه تا مرز خسروی دانست و اعلام کرد: تاکنون 90 درصد از زیرسازی مسیر اراک به ملایر تکمیل شده است ضمن اینکه مسیر ملایر به کرمانشاه 30 درصد پیشرفته داشته است. همچنین مسیر کرمانشاه - خسروی در دست مطالعه است.وزیر راه: خلبانان روسی از ایران خارج می شوند

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 29 اردیبهشت 1389    | توسط: کورش عظیمی    | طبقه بندی: جدیدترین اخبار ایران و جهان،     | نظرات()